Laboratoř elektronických multimediálních aplikací 

Fakulta informatiky Masarykovy univerzity v Brně

přeskočit na navigaci ↓ | Grafická verze | [Textová verze]

Párty (Jaroslav Hrstka)

Toto je pracovní verze scénáře k mnou připravovanému projektu. Bude se jednat o mix hudebního klipu, dokumentu, krátkého hraného filmu. Asi by nejlépe sedělo zařazení "krátký hudební film". Cílem by mělo být vystihnout atmosféru klubů, tanečních party a vůbec všeho dění kolem. Hlavním prvkem celého projektu by měla být hudba. Filmový materiál by se měl spíše podřizovat a samotné "nastříhání" filmu bude nejspíš také podřízeno hudbě. Každopádně je níže uvedený scénař zatím v pracovní verzi (především body 15 - 20, které budou dopsány až na základě možností a domluvě s majitelem klubu, kde se bude natáčet) a stejně tak herecké obsazení může ještě doznat malých změn. Chybí také dialogy (které budou v konečné podobě nejspíše řešeny formou titulků), a proto je možná dost odvážné vše níže uvedené nazývat scénářem. (Tím však nechci říci, že se jedná o bezcené myšlenky a alespoň mně jsou dost užitečné.)

Obsazení:

HOLKY:
Ivča: Ivana Ondráčková,
Alča: Magdalena Hrstková

KLUCI: (bratři Škorpíkovi)
Milan: Milan Škorpík,
Dingo: Michal Škorpík,
(Ríša: Richard Jílek, Zdeneček: Zdenek Filipec, Růženka: Růžena Bučková... )

1.Západ slunce. (Slunce zapadá pomalu přes "velký kus obzoru"). Záběr, jak se na ulicích ve městě zavírájí obchody (zatahují se rolety). Záběr na paneláky když se postupně stmívá a pomalu se rozsvěcují okna. (Snaha o celkové nastínění končícího dne a začínajícího večera).

2. Milan sedí ve svém pokoji, čumí do počítače. (na sobě má jen trenky a triko ) Průlet kamery kolem Milana a detail jeho obličeje... Jeho bratr Dingo leží na posteli se sluchátkama na uších. Má zavřený oči a nevnímá. Milan vidí něco na počítači. Změna výrazu obličeje ze znuděného na vrušený a překvapený. Záběr na monitor. Program na dnešek: klub Fléda ... Milan se posouvá se židlí od počítače a kope do Dinga ležícího na posteli. Říká mu, o co jde.

3.Oba jsou nadšení, domluva očima. Hledaj mobil v bordelu na posteli a na poličkách. Píšou SMS. Příjemce: Ivča, Alča... Odesláno...

4. Oba se postaví, plácnou si rukama, detail na jejich obličeje — nápis přes obrazovku: MILAN & DINGO.

5. Ivča jde v Lužánkách se psem Benem. V obličeji neutrální výraz, spíš znuděný. Jde směrem od domu. Ani nesleduje Bena. Dojde jí SMS. Vytahuje mobil z kapsy. Čte SMS, rozzáří se, zavolá na Bena, vrací se domů. Nápis: IVČA

6.Alča sedí u stolu. Před sebou na stole má učebnice, kouká do nich a snaží se učit. Záběr na obličej značí blbou náladu. Pípá jí mobil, který leží před ní na stole. Čte si SMS. Obličej se rozzáří, zavírá knížku a sešity před sebou, odkopává se se židlí od stolu. Jde se připravovat. Nápis: ALČA

7. Zrychlené záběry průjezdu auta nočním městem. (Snaha o vyjádření začínajícího večera a noci).

8. Příprava Škorpíků doma: Záběry na bratry jak postupně procházejí záchodem a koupelnou. Detaily dveří od koupelny a od záchoda (dveře jsou těsně vedle sebe). Dveře se postupně zavírají a zase otvírají jak se v nich bratři míjí, vcházi donich a zase vychází.
Pokoj:  Otevírání skříní, házení hader na postel (jen záběr na postel jak tam padají hadry). Výměna nějakého oblečení mezi sebou...

9. Příprava Ivči a Alči: Vybírání hader... Ivča stojí před zrcadlem a postupně si zkouší různé oblečení (jednovezme doruky, přiloží, zkoukne odhodí atd... Alča volá Ivče, ohledně toho, co si která vezmou na sebe. (rozpůlený záběr: v jedné polovině Alča, v druhé Ivča. Půlka člověka, který právě mluví se vždy trochu roztáhne).

10. Škorpíci: gelování, holení, vonění (záběry v koupelně: ruka bere lahvičku s gelem, pěnou, voňavkou, ruka vrací lahvičku). Bratři vychází ze dveří domu, nasedájí do auta. Odjezd. (prásknutí dveří od auta, zhlašení rádia)

11. Holky: Malování česání, (podobné záběry jako u kluků: ruka, lahvička, ruka) Prásknutí dveří, odchod z domu. Alča se zběžně loučí  rodiči, Ti si jí ani nestihnou všimnout.

12. Schůzka holek asi na parkovišti, kam později přijedou kluci, obejmutí, radost.

13. Kluci jedou v autě, poslouchají hudbu (záběr na kazeťák), neustále zhlašují. Dojíždí k místu srazu (Rubín), vidí holky. Ty rozradostněně nasedají do auta, (pusinky) jede se do Flédy. (pohled na rozjíždějící se, jedoucí auto)

14. Příjezd k Flédě. Přibližování záběru na fotku (Fotka vsupu do klubu na neutrálnímpozadí. Kamera na fotku zoomuje a až vyplňuje celý obraz, střih na reálnej vstup a příchod lidí na scénu). Proztřihy plného a prázdného klubu.

15. Tancování, DJ's, akce.... Objednávání pití na baru.

20. Odchod z Flédy. Nasednutí do auta. Rozvoz domů. Po cestě východ slunce (most u vozovny).