Laboratoř elektronických multimediálních aplikací 

Fakulta informatiky Masarykovy univerzity v Brně

přeskočit na navigaci ↓ | Grafická verze | [Textová verze]

Večernice (Petr Lehký)

Radek - technicky zaměřený, málomluvný, v AŠINĚ přítomnosti ale dokáže rozvinout svou fantazii, i když neustále trvá na svém "vědeckém" pohledu na svět

AŠA - usměvavá, vlídná, s "magickým, poetickým" pohledem na svět, trošku živější, ale žádná divoška, chce Radka přesvědčit, že věci lze vidět i jinak, než se jeví

Zvuk: dialogy hlavních hrdinů; pomalá, klidná hudba

Obraz:

Hlavní hrdina (Radek) rozváží své přátele z večírku a vrací se domů přes celé město.

Znenadání ho zastaví stopující dívka (AŠA). Radek ji vezme do auta. Oba se dají do řeči.

Jedou nočními ulicemi. Radek málem srazí skupinku potácejících se opilců. Začne na ně nadávat. AŠA mu oponuje, že to byli zajímaví lidé a donutí Radka vůz otočit, aby se na opilce podíval. Místo opilců však najdou postavy v hábitech se svíčkami, jak vykonávají jakýsi obřad.

Radkovi to přijde podivné a začne o tom hovořit s AŠOU. AŠA požádá Radka, aby zastavil u nějaké benzínky, že by si koupila něco na jídlo. Z benzínky donese AŠA jídlo (i pro Radka), které by tam nikdy nemohla koupit.

Při jídle zavede Radek řeč na "nehezký" billboard, který je z auta vidět. AŠA řekne, že jí se líbí. V tom postavička na billboardu ožije a začne se pohybovat. Radek nevěří svým očím.

Radek odváží AŠU do jejího domova a cestou diskutují o tom, co viděli. AŠE to nepřijde nijak prapodivné a přesvědčuje Radka, že je to normální.

AŠA vystupuje z auta a přechází ulici. Radek rovněž vystoupí a položí AŠE otázku. AŠA k němu přistoupí, usměje se, políbí ho a odchází. Radek chce ještě něco dodat, rozhlédne se, ale po AŠE jakoby se země slehla.

Radek nasedá do auta a odjíždí.

KONEC